Hakkımızda

Zinde Adam grubu 2014 yılında Salih Boz tarafından kurulmuştur. Kendisi gibi hobileri spor, gastronomi ve seyahat olan arkadaşlarının; buluşmalarını daha kaliteli ve verimli geçirmek istemesi ile başladı her şey.

Herkesin günlük hayatın stresini atmaya ihtiyacı vardır. Fakat burada önemli olan; bunun için harcadığınız zamanın katma değerinin ne kadar yüksek olduğudur.


Tam olarak bu felsefeden yola çıkarak, rutin yemek toplantıları yerine sabahın erken saatlerinde Belgrad’ın mis gibi meşe kokan koşu parkurlarında buluşmaya başladı grup. Siyaset, futbol gibi fanatik ve aslında yersiz tartışmaların yerini Marmaris kıyılarında organize ettikleri koşular aldı.


Yemek ve içmek de spor kadar önemli bir temel ihtiyaçtı elbette fakat kahvaltıdan akşam aperatiflerine kadar gastronomi bilimi ışığında hassasiyetle incelenmeli, en değerli varlık olan bedenin kıymeti bilinmeliydi. Alelade buluşma mekanlarının yerini gurme etkinlikleri aldı.


Bir toplumun sağlıklı ve huzurlu olması, her şeyden önce aile yapısının sağlam olmasına bağlıdır. Aile fertleri arasındaki ilişkiler; karşılıklı sevgi, saygı, şefkat ve dayanışma gibi temel değerler esas alınarak düzenlenirse; o aile uyum içinde ve mutlu olur. Hayatın ve birlikte olmanın verdiği haz birlikte yaşanır. Grup üyelerinin ortak özelliklerinden biri ise aile bağlarının güçlü olmasıdır.


Ve artık bu grubun bir ismi olmalıydı. Onlar sporcu, onlar işadamı, onlar aile babası, fakat her şeyden önce sağlığın ve hayatın kıymetini bilen birer insan oldular. Zinde oldular, ZİNDE ADAM oldular.


Artık bildiklerini paylaşma, başkalarının da hayatına dokunma zamanı gelmişti. İşte tam bu yüzden; 2017 yılında 16 kurucu üye ile ZİNDE YAŞAM derneğini kurdular. Ticari bir menfaat beklemeksizin ulaşabildikleri herkes sağlıklı, mutlu ve huzurlu olsun diye.